Czyli kontrowersyjnie o sposobach na odchudzanie, o tym jak schudnąć i cudownych tabletkach

Błonnik z Ananasem BioGarden jako odchudzanie dla leniwych?

BioGarden w swojej ofercie posiada dwa produkty, które mają sprzyjać odchudzaniu: Błonnik z Ananasem oraz poszerzona wersja tego produktu: Błonnik z Ananasem + Chrom.Spotkałem reklamę tego suplementu jako „odchudzanie dla leniwych”. Taka reklama sugeruje, iż schudniemy bez wysiłku tylko przez samo łykanie Błonnika Z Ananasem. Pokażcie mi jednak leniwą osobę (której nie chce wstać się sprzed telewizora, której nie chce się zadbać o dietę), która schudła jedynie od łykania jakichkolwiek tabletek. Nic, tylko kolejne obietnice bez pokrycia. Później nie ma co się dziwić, że ludzie sądzą, że można schudnąć przez „magiczną tabletkę”…

Błonnik z Ananasem BioGarden

Wskazania produkty według BioGarden: nadwaga lub otyłość, wysoki poziom cholesterolu, nadmierne uczucie głodu i zaparcia – czyli standard w przypadku suplementów na odchudzanie. Jednak niektórzy ze sprzedawców (link: http://www.domzdrowia.pl/42650,blonnik-z-ananasem-100-tabletek.html) to już mocno przesadzają określając wskazania do stosowania Błonnika Z Ananasem:  Dla osób z nadwagą, dużym łaknieniem, prowadzących siedzący tryb życia, o małej aktywności ruchowej. W szczególności dla osób o wolnej przemianie materii z tendencjami do zaparć. Ja się pytam jak łykanie tych tabletek ma rekompensować siedzący tryb życia i i małą aktywność ruchową?

Błonnik Z Ananasem BioGarden w aptekach internetowych kosztuje około 20 złotych. Za tą kwotę otrzymujemy opakowanie 100 tabletek. Przy zalecanym stosowaniu 6-10 tabletek błonnikowych dziennie opakowanie starcza na  10 do 16 dni. Czyli w miesiącu powinniśmy zużyć od 2 do 3 opakowań Błonnika Z Ananasem, czyli od 200 do 300 tabletek, czyli około 60 złotych.

Zobaczmy co otrzymujemy w 1 tabletce Błonnika Z Ananasem:

 • Błonnik jabłkowy 340,0 mg
 • Błonnik pszeniczny 112,0 mg
 • Błonnik owsiany 112,0 mg
 • Proszek ananasowy 30,0 mg
ananas i bromelina

ananas i bromelina

Czyli sumując wyjdzie 564 mg błonnika co daje nieco ponad pół grama na tabletkę (0,564g). Przy 6-10 tabletkach dziennie otrzymamy od 3 do 5 gram błonnika w ciągu doby. Weź pod uwagę, iż średniej wielkości jabłko dostarcza 3,5 do 4,0 gram błonnika… No ale ktoś powie, przecież w takiej tabletce jest też ananas. W sumie tak – proszek ananasowy w ilości 30,0 mg na tabletkę, czyli 0,03 grama – potraficie sobie wyobrazić taką znikomą ilość? Nawet zjadając te 300 tabletek daje to „astronomiczną ilość” 9 gram sproszkowanego ananasa w miesiącu, czyli niespełna dwie łyżeczki od herbaty. Ciekawe ile gram takiego proszku wychodzi z 1 ananasa. Czy taka znikoma ilość może odchudzać – tym bardziej tych leniwych? Jednak błonnik w tabletkach nie brzmi tak fajnie jak Błonnik Z Ananasem, choćby występował on w produkcie w śladowej ilości…

Co ma być w tym ananasie, że ma właściwości odchudzające? Bromelina, czyli glikoproteina, ułatwiająca trawienie białek, tłuszczy oraz skrobi. Ponadto działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dzięki pomocy w trawieniu, bromelina ułatwia przemianę materii (źródło: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/123,ananas-smaczny-owoc-na-odchudzanie).
Ile tej substancji otrzymujemy w sproszkowanym ananasie w 1 tabletce Błonnika Z Ananasem od BioGarden już nie jest sprecyzowane. Podejrzewam, że z tych 9 gram proszku już zostanie ledwo śladowa ilość bromeliny – i to zażyta w skali miesiąca!

Czytelników interesują następujące wyrażenia

 • błonnik z ananasem
 • biogarden
 • Blonnik z ananasem
 • bonnik z ananasem
 • błonnik ananasowy
 • błonnik w tabletkach
 • biogarden błonnik
 • bio garden
 • bioogrody błonnik z ananasem
 • błonnik z ananasem biogarden

Podobne wpisy:

 1. Odchudzanie intuicyjne – SANKOM SANKOM – odchudzanie intuicyjne reklamuje się w ten sposób:  „Sankom...
 2. Naturalne odchudzanie z kroplami b-01 Natknąłem się na reklamę ziołowych kropel: „b-01 – najlepszy ziołowy...
 3. Produkty dietetyczne – piwo? Praktycznie coraz więcej produktów reklamuje się jako dietetyczne, niskokaloryczne, beztłuszczowe,...Komentarzy: 4 do wpisu “Błonnik z Ananasem BioGarden jako odchudzanie dla leniwych?”

 1. misie43@onet.eu pisze:

  Czy to na prawdę działa nie ważę dużo przy 168cm moja waga to 58kg ale przydało by się jakieś 2 może 3 kg :)

 2. slaw pisze:

  Słyszeliście o nowym jednorodnym błonniku Vitalio?
  Może o nim warto napisać artykuł http://vitalio.org

 3. Sunstar pisze:

  misie jak chcesz stracic od 2 do 3 kg to idz lepiej pobiegaj a nie zawracaj sobie glowy glupotami.

 4. Gosikk pisze:

  Ja na nim zrzuciłam 4,5 kg. Wcześniej stosowałam te reklamowane w telewizji, ale kompletnie nic się nie działo. Błonnik jednak chyba jest najlepszy bo najbardziej naturalny.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Blog Odchudzam.info

Kontrowersyjnie o sposobach na odchudzanie, o tym jak schudnąć i cudownych tabletkach.